rzecz o polityce, gospodarce i życiu naszym codziennym
 Oceń wpis
   

Tak sobie patrzę, na to co się dzieje w polityce i wcale się nie martwię. Jeszcze góra trzy lata i będziemy mieli solidne wsparcie - Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Jeśli zostanie on zrealizowany, to do 2013 roku ma zostać zatrudnionych siedem tysięcy nowych psychiatrów. I to finansowanych z NFZ.

Wiadomość o rzeszy psychiatrów czekających na znękanych obywateli ucieszyła mnie już przed wyborami w 2007 roku. Teraz jednak uważam, że jest ich potrzebnych troszkę więcej. Należy znowelizować ustawę i zapisać, że dodatkowych psychiatrów ma być nie siedem tysięcy, a 7460. W ramach oszczędności może być 7120, aby każdy z potrzebujących parlamentarzystów miał własnego.

Dlaczego 120 członkami Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej powinni się zająć specjaliści? Otóż skoro uważają, że największą tragedią narodową powinien zajmować się zespół parlamentarny, który jest bardziej klubem towarzyskim niż poważną instytucją, to być może jest to objawem schizofrenii.

Nie wiem, jak parlamentarzyści z Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej znajdą czas na posiedzenia, skoro wielu z nich jest również w Parlamentarnym Zespole Szachowym, Parlamentarnym Zespole ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej, Parlamentarnym Zespole ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, Parlamentarnym Zespole Kociewskim, Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt, Parlamentarnym Zespole Karpackim...

 
 Oceń wpis
   

Wszystko ma swoje granice, nawet polityczne show. Jednak Janusz Palikot je przekroczył. Powiedział wprost w TVN24, że tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński jest moralnie odpowiedzialny za śmierć wszystkich ludzi w katastrofie smoleńskiej i ma krew na rękach.

Takie słowa wypowiedziane przez posła, szefa regionu, to co najmniej skandal i pozycjonuje Platformę Obywatelską na marginesie sceny politycznej. Gdzieś daleko w dół poniżej Samoobrony, która od wczoraj na tle PO wypada godnie, jako spokojne, wyważone, rozsądne ugrupowanie.

Wypowiedź Palikota - tak mi się wydaje - była odpowiedzią na słowa jakiegoś człeka-anonima z ulicy, który powiedział przed kamerą, że Tusk ma krew na rękach i jest w zmowie z Putinem. Jednak nie jest to stanowisko PiS-u i żaden działacz Prawa i Sprawiedliwości, tym bardziej poseł, czegoś takiego nie powiedział. Waga słów krzykacza jest znacznie mniejsza tym bardziej, że nikt nie widział dokumentacji psychiatrycznej tego osobnika.

Jednak wyrok Palikota na Lechu Kaczyńskim w momencie, kiedy nawet eksperci nie wiedzą, jakie były przyczyny katastrofy, jest poniżej wszelkiego poziomu. Co innego jest przynieść do studia telewizyjnego łeb świni, machać na konferencji prasowej sztucznym penisem, ale bez podstaw oskarżać kogoś o spowodowanie śmierci blisko stu osób, to już NIE jest happening. To już jest... Brak mi cenzuralnych słów, a nie chcę się zniżać do poziomu Palikota.

Nie mam pewności, że Lech Kaczyński nie jest moralnie odpowiedzialny za tragedię, ale póki co nie ma dowodów, aby tak mówić. Równie dobrze może się okazać, że moralnie odpowiedzialny jest Radosław Sikorski, bo to jego resort organizował tę wycieczkę. Ale dziś po prostu nikt nie wie, kto i na ile jest odpowiedzialny, więc Palikot nie ma prawa mówić tak samo, jak uliczny krzykacz, czy w debacie publicznej sprowadzać rządzącą partię do poziomu Naszego Dziennika.

Niestety byłem też oglądaczem (już po wypowiedzi Palikota) spotkania w TV PO-wca Kazimierza Kutza z PiS-owcem Zbigniewem Girzyńskim. I wrażenie okropne. Kutz mówiący o tym, że Palikot jest fajny (bo taka jest nowa jakość polityki i tacy politycy to przyszłość) oraz Girzyński, który spokojnie krytykując pajaca z PO wypadł jak przedstawiciel rozsądnego ugrupowania, które chce normalności w kraju.

Teraz Platforma ma jedno wyjście, aby udowodnić, że jest normalną partią: wyrzucić Palikota i na początek zacząć pracować nad tym, aby wybić się z szamba i próbować dorównać poziomem Samoobronie. Jak już przejdą poziom Łyżwińskiego, to wtedy przyjdzie czas na pracę nad stworzeniem ugrupowania godnego rządzenia krajem. Czasu nie mają zbyt wiele.

 

Najnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:20
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Od różowej lalki przez tipsy do Joli Rutowicz
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:28
sw-elzbieta.com do wpisu:
6-latki do szkół. Zwierzenia wkurwionego rodzica
:)
 
2013-11-08 23:10
Arecki1 do wpisu:
6-latki do szkół. Zwierzenia wkurwionego rodzica
realnie, to zwolni 1/3 miejsc w przedszkolach + Szkoła jest bezpłatna + reszta wyjdzie w praniu.