rzecz o polityce, gospodarce i życiu naszym codziennym
 Oceń wpis
   

Znów pogoda taka, że tylko pić lub czytać. Albo pić i czytać jednocześnie. Więc poczytałem sobie i dowiedziałem się z Onetu, że biblijne plagi spowodowane zostały przez wybuch wulkanu. Prawdopodobnie była to erupcja wulkanu Santorini datowana na 1,5 tysiąca lat przed naszą erą.

Obecnego winowajcy pogody w Polsce nikt nie nazywa po imieniu, bo się nie da. Jego nazwy też nie napiszę, bo nie umiem, a głupio mieć na blogu jedenaście błędów w jednym słowie.

A klimatolodzy między innymi islandzki wulkan obwiniają o to, co się dzieje. Im więcej pyłu w atmosferze, tym większe chmury i większe opady - wyjaśniał w Money.pl prof. Krzysztof Błażejczyk, klimatolog z Polskiej Akademii Nauk.

Sprawa jest prosta: woda w Nilu zrobiła się czerwona przez pył wulkaniczny. Mógł on spowodować zakwit wody, przez który nastąpił deficyt tlenu, pojawiły się też toksyny, itd. Skoro woda stała się niebezpieczna, to żaby wyszły na ląd. Później padły (pozbawione naturalnego środowiska) i ekosystem został zachwiany. Stąd plaga komarów, much, szarańczy i choroby roznoszone przez te latające paskudztwa (pomór bydła). Wulkan mógł też sprawić anomalie pogodowe, brak urodzaju, ulewne deszcze, gradobicia.

Temat plag egipskich stał mi się bliski, bo narasta we mnie niepokój. Żydzi przynajmniej mieli swojego Mojżesza, który powiedział im, chodźmy stąd i poszli. Polacy nie mają nikogo, kto by im zaproponował zbiorową przeprowadzką w lepszy klimat. Nawet wybory tego nie zmienią, bo żaden z kandydatów nie mówi, chodźmy stąd. A być może to jest właśnie jedyne hasło, które zagwarantowałoby wyborczy sukces.

 
 

Najnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:20
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Od różowej lalki przez tipsy do Joli Rutowicz
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:28
sw-elzbieta.com do wpisu:
6-latki do szkół. Zwierzenia wkurwionego rodzica
:)
 
2013-11-08 23:10
Arecki1 do wpisu:
6-latki do szkół. Zwierzenia wkurwionego rodzica
realnie, to zwolni 1/3 miejsc w przedszkolach + Szkoła jest bezpłatna + reszta wyjdzie w praniu.