rzecz o polityce, gospodarce i życiu naszym codziennym
 Oceń wpis
   

Policji nie stać na programy antywirusowe, więc komputery nie będą chronione - dawno w mediach nie było tak pozytywnych wieści o policjantach. Dlaczego pozytywnych? Wynika z nich, że na komisariatach zaszły niebotyczne zmiany i wreszcie mamy nowoczesną służbę.

Pierwszy wniosek z tej informacji jest taki, że policja ma komputery. Drugi, że są one podłączone do internetu. Trzeci, że funkcjonariusze ich używają, bo przecież wyłączony sprzęt nie może zostać zainfekowany wirusem.

Funkcjonariusz siedzący w komisariacie przed komputerem - nawet bez programu antywirusowego - to budujący widok. Szum wiatraczków chłodzących procesory zamiast stukotu maszyn do pisania. Piękny obrazek! Jak to dobrze, że obraz policji znanej z seriali można teraz oglądać w prawdziwych komisariatach.

Kilka lat temu, ale już w XXI wieku, miałem okazję składać zeznania. W komisariacie, w pokoju, w którym rozmawiałem z funkcjonariuszem, stał komputer (jeden na trzy biurka) oraz maszyna do pisania (sztuk: jeden). Policjant jednak dzielnie spisywał moje zeznania ręcznie, bo maszyny używał akurat kolega, a komputer - wszystko na to wskazywało - służył jako zegar. Po monitorze jeździła aktualna godzina. Taki wygaszacz ekranu. Sam komputer wyglądał na taki, który nie jest zdolny się z niczym połączyć, więc żaden wirus nie był mu straszny.

Dlatego ucieszyło mnie, że teraz policjanci mają problem z oprogramowaniem. Nie traktowałbym tego, jako efektu niedofinansowania, ale wręcz przeciwnie - efekt unowocześniania policji, a raczej wprowadzenia jej - choć z dużym opóźnieniem - w XXI wiek.

Nie histeryzowałbym też z powodu braku programów antywirusowych. Jakiż to wirus odważy się zaatakować stróżów prawa? A hakerzy? Bezsens, bo przecież szanujący się haker nie będzie atakował niechronionych komputerów, bo to wstyd! Koledzy z branży wyśmialiby go przecież.

 
 

Najnowsze komentarze
 
2014-01-06 19:20
najlepszeprezenty.com.pl do wpisu:
Od różowej lalki przez tipsy do Joli Rutowicz
pozdrowienia :)
 
2013-12-22 00:28
sw-elzbieta.com do wpisu:
6-latki do szkół. Zwierzenia wkurwionego rodzica
:)
 
2013-11-08 23:10
Arecki1 do wpisu:
6-latki do szkół. Zwierzenia wkurwionego rodzica
realnie, to zwolni 1/3 miejsc w przedszkolach + Szkoła jest bezpłatna + reszta wyjdzie w praniu.